Bodrum Konserler | Konser Bodrum

Bodrum Konserler

Bodrum Konser | Konserler BodrumBodrum Konserler

Bodrum konserler açısından son derece zengin bir takvime sahip yaşayan bir şehir olmasının yanı sıra özellikle yaz aylarında artan kültür sanat etkinlikleri ile cıvıl cıvıl bir şehir oluyor. Bodrum’da konserlerin yanısıra sergiler, tiyatro oyunları ve canlı performanslar da yaz boyunca tatile gelen misafirlerine farklı alternatifler sunuyor.

Bodrum konserleri yerli ve yabancı ünlü sanatçıların yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Senfoni orkestrası ve Devlet Opera ve Balesi gibi üst düzey topluluklara da ev sahipliği yapmakta, farklı sanat dallarını aynı anda izleyebilme imkanı vermektedir. Bodrum barlarında  sergilenen canlı performanslar ise yeni ve genç  yetenekleri takip etmek, onların ilk performanslarını izleyebilmek gibi özel bir ayrıcalık yaşatmaktadır.

Bodrum festivalleri de cazı, klasik müziği ya da alternatif müzik dallarını takip eden dinleyici kitlesini çok farklı ve zengin bir içerikle karşılamakta ve farklı dönemlerde oldukça uygun fiyata tüm bu etkinlikleri aynı  yerde, Bodrum yarımadasında, tatilin verdiği huzur ve rehavet ile dinleme, takip etme imkanı sunmaktadır. Doğuş gurubunun sponsorluğunda gerçekleştirilen 8. Uluslararası D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali zengin programı ve Jose Carreras, Şef Gürer Aykal ve Fazıl Say gibi önemli isimleri dinleyici ile buluşturması ile festivallerin  Bodrum’daki en güzel örneklerinden biridir.

Tüm bu performansların yanı sıra , son dönemde tiyatro turneleri de yaz aylarında Bodrum’a ilgi göstermeye başlamıştır. Yakın zamanda sergilenen ve Yılmaz Özdil’in kitabından uyarlanan “İsim, şehir, hayvan” oyunu bunun en güzel örneklerinden biridir. Özellikle son zamanlarda tiyatro sahnelerinin genelde kan kaybettiği göz önüne alındığında bu tip aktivitelerin ve oyunların yaz aylarında seyircinin ayağına gelmesi hem tanıtım için hem de tiyatronun yaygınlaşması için büyük önem taşımaktadır.

Bu yaz Bodrum konser programlarında en çok dikkati çeken konulardan biri de; Rixos otel, Palmarina gibi farklı kurumların yaptığı güncel ve zengin içerikli organizasyonlar ile öne çıkmaları ve Bodrum yarımadasına farklılık ve zenginlik getirmeleridir.

Tüm konser organizasyonlarının başarılı ve dolu dolu geçmesi, Sertab Erener, Zülfü Livaneli, Sibel Can, Yalın, Mazhar – Fuat – Özkan, Kubat, Yeni Türkü, Volkan Konak,  Ferhat Göçer gibi ünlü isim ve gurupların sahne alması, Bodrum’un yaşayan gecelerine ayrı bir renk ve canlılık kattı.

 


konaki
This site is protected by WP-CopyRightPro